+1

Servers/matchmaking

zenek1999 7 years ago updated 7 years ago 5

Moim ulubionym trybem jest Desert. Niestety mało kto go wybiera, a sama gra utrudnia rozgrywkę.


1. Na US/EU nawet przy bardzo niskiej liczbie graczów istnieją pokoje i nieraz jest tak, że widząc w lobby, że na EU gra 8 osób, to trafiam do gry gdzie oprócz mnie jest jedna osoba. Czyli pomimo tego, że jest tylko 8 osób serwer zdecydował, że rozsądne jest wrzucić 6 osoby na EU1, a 2 osoby na EU2...


2. Czasami gra dopiero startuje i np. na EU1 są 4 osoby, na EU2 0 osób. Kiedy ktoś wyjdzie z gry serwer decyduje, że "room is nearly empty" i zamyka pomimo, że na pozostałych serwerach też jest pusto. Zdarzyło mi się to wielokrotnie.


3. Jak jest mało osób na tak wielkiej mapie jak Desert, to fajnie byłoby dorzucić kilka botów żeby nie było sytuacji, że zanim się kogoś spotka to mija pół minuty. Oczywiście wraz z pojawianiem się playersów można sukcesywnie usuwać boty.


4. System punktów na arenie i matchmaking jest słaby, już kiedyś pisałem o systemie ELO lub podobnych gotowcach. Obecnie trudno znaleźć mecz, bo wraz ze wzrostem ranki maleje liczba osób z którymi można walczyć. Poza tym liczba punktów którą można zyskać/stracić za walkę jest olbrzymia co powoduje olbrzymie wahania w punktacji. Zresztą widać to w punktacji gdzie różnice pomiędzy pierwszymi miejscami są gigantyczne, w moim odczuci powinno to zostać spłaszczone.


5. Fajnie byłoby móc zaznaczyć kilka serwerów na których mogę się zmierzyć. Teraz arena jest poszatkowana na EU/US/AS, mnie nie robi różnicy czy gram do EU/US i bym chciał dołączyć do obu kolejek.


6. Nie podobają mi się ruiny i nie chcę ich grać czekając na walkę na arenie. Chcę mieć wybór czy grać ruiny/desert czy wcale nie grac.


OGÓLNIE:

- podoba mi się co zrobiłeś z grą, czyli dodatkowe mody

- fajny pomysł z potionami z trupów

- bronie i kosmetyki które można zdobyć za grę, super sprawa

- gold daje możliwość "grindowania", a cap zachęca do regularnej gry


Jak na moje gra idzie w dobrym kierunku.

Ok screen sprzed momentu

Grało z 5-6 osób, 3 postanowiły wyjść i pokój na EU został zamknięty...


Chwilę po zamknięciu (ja siedziałem w lobby), widziałem że na EU znowu jest 5 osób (w tym momencie 4). Zamiast zamykać serwer dopełnij do np. 8 osób botami i niech się ludzie bawią.

Piekny timing, wyskoczył również drugi problem czyli... Pomimo online = 6 osób na EU1 dodało mnie do EU2. :DDont unerstand your language but i get the basic idea. Nvm people in desert.

tl;dr translation


1. I complain about spliting small player pool to "rooms". Check screenshoot where lobby states there are 6 players in Desert EU, but they are in 2 rooms: 4 player in EU1 and 2 players (or 1 player+bot) in EU2.

2. When there are 6 players and 2-3 decided to leave then "room" can be closed ("it was nearly empty") even if there is no other room with players.

3. Add some bots if there are less than 8(?) people so map isn't empty.

4. Matchmaking in arena sucks, use ELO/MMR matchmaking from other games (chess/LoL/Dota), make ranking point system flater (now differences between first places are huge and it's very hard to find opponent).

5. Add queue to multiple server (for example I want to queue in EU or US, I don't care which one).

6. Please give me a choice what I do during queue (ruins/desert/stay in lobby).


Generally I do like changes made to game (additional maps, potion from killed people, weapons/clothes, gold to farm and gold cap to make people play everyday).

Good points, especially with desert closing despite there being several players. I think adding bots that act like actual players (smarter bots, like the one that was #1, but nerfed obviously) would be a good addition in order to reduce the amount of players that join, see nobody, and then leave.